?

Log in

No account? Create an account

September 2019

S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Tags

Syndicate

RSS Atom
Powered by LiveJournal.com

Previous 10 | Next 10

Jul. 8th, 2019

ромашка

[reposted post] Кому належать Чернівці (вже не знаю, котре за чергою)

     Звичайно, у «чернівецькій» підбірці не могла я пропустити мою улюблену Ірину Вільде, яка в цьому місті провела свою юність і дуже його любила. Чимало чернівецьких вражень, описів і пейзажів втрапили в її книжку «Повнолітні діти». Презентований уривок – з «новіших» «Повнолітніх дітей», як ми колись їх називали – ПД2. Якщо хто пригадує: це коли Дарка, виключена з гімназії, виїжджає з Буковини, але в перерві між поїздами ще знаходить кілька годин, щоб попрощатися з Чернівцями – містом, вулицями, приятелями. І намагається надивитися на них, так щоб вистачило на довгі місяці чужини.
     Read more...Collapse )
ромашка

[reposted post] Кому належать Чернівці - чергове

Петро Рихло
Фрідріх Шиллер у духовному просторі Буковини

(вже, слава Богу, кінець) 
  Read more...Collapse )
ромашка

[reposted post] Кому належать Чернівці -5

 Петро Рихло
Фрідріх Шиллер у духовному просторі Буковини

(продовження)       
   Read more...Collapse )
        Взагалі зібрання творів Ґете і Шиллера, нерідко з вигадливим тисненням і золотим обрізом, належало в Чернівцях до кожного добропорядного бюргерського дому. У єврейських родинах твори Шиллера вважалися «духовним посагом», який повинна була мати кожна дівчина, котра претендувала на інтелігентність. У своїй автобіографії «Дитинство» Мозес Розенкранц розповідає, що повне ілюстроване видання Шиллера було навіть у їхній сільській хатині в селі Барбівці (нині Брусниця). Мати поета тримала його в шафі для білизни.
        
ромашка

[reposted post] Кому належать Чернівці -4

 Петро Рихло
Фрідріх Шиллер у духовному просторі Буковини
(продовження)
        Дирекція театру дедалі частіше заходила з міською управою у затяжні конфлікти на мовному ґрунті. Апогеєм цього протистояння стали гастролі видатного австрійського актора албанського походження Александра Моїссі, «митця, ім’я якого відоме кожній освіченій людині на всьому європейському континенті», котрий прибув до Чернівців на початку січня 1922 року.
         Read more...Collapse )
ромашка

[reposted post] Кому належать Чернівці -3

 Петро Рихло
Фрідріх Шиллер у духовному просторі Буковини
(з журналу "Всесвіт")
         Наприкінці 60-х років ХХ століття, під час мого навчання на факультеті романо-германської філології Чернівецького університету, більшість топографічних реалій Чернівців мала відповідні до того часу назви: вулиця Леніна, площа Радянська, проспект 50-річчя Жовтня (він тоді лише закладався), кінотеатри «Жовтень», імені Щорса, Зої Космодем’янської, парк культури і відпочинку імені Калініна тощо. І раптом якогось дня я відкрив для себе, що в центральній частині міста, прямо за університетською бібліотекою, є доволі великий зелений масив із незвичною, як на тодішнє моє світовідчуття, назвою – парк імені Шиллера. Це було неймовірно. Серед суто радянських реалій, витриманих у кондовому ідеологічному ключі – раптом паркі імені Шиллера. Більше того: неподалік виявилася ще й вулиця Шиллера, а на одному з бокових фасадів обласного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської красувався бюст Шиллера. Це мене заінтригувало і привело до радше інтуїтивного, ніж логічного висновку, що присутність великого німецького поета й драматурга в Чернівцях не випадкова. Звичайно, що тоді, в умовах «залізної завіси», архівних та бібліотечних «спецхранів» з’ясувати це було непросто. Отож відповідь на питання про те, що пов’язувало Шиллера з Чернівцями, які підстави існували для такої пильної уваги до його імені, мовби зависла в повітрі, «законсервувалася» на багато років. І лише згодом, уже в умовах незалежної України, мені вдалося підняти завісу над цією таємницею.
    Read more...Collapse )
(Д.б.)
ромашка

[reposted post] Кому належать Чернівці -2

Мойсей Фішбейн 
ПОВЕРНЕННЯ ДО МЕРИДІАНА
(продовження)
    Read more...Collapse )
ромашка

[reposted post] Кому належать Чернівці?

     Не знаю, коли у мене знайдуться час і сили на більш-менш осмислене власне писання. Схоже, нескоро. Поки що посититиму чуже.
       На початок – частково під впливом незабутньої Ірини Вільде, частково ж – «чернівецької» серії одного мого шанованого френда, - написані різними людьми і в різний час «чернівецькі» зарисовки. На початок – Чернівці від Мойсея Фішбейна (дуже сподіваюся, що особливого представлення він не вимагає).
Повернення до меридіана
(або Чернівці ідішові).

    ««Всі дощі подібні... Всі сніги подібні... Всі дощі подібні... Всі сніги подібні... Всі дощі...» Так починався рекламний напис у лондонському метро.
Read more...Collapse )
          «Меридіан» – так називалася промова Пауля Целана при отриманні премії імені Ґеорґа Бюхнера.

Jul. 5th, 2019

[reposted post] Шиллер в Черновцах – картинки

Пользуясь тем, что в ЖЖ появился пост “Шиллер в духовном пространстве Буковины”, выкладываю картинки (свои и чужие), чтоб видно было о чём речь.
Read moreCollapse )

Jun. 19th, 2019

[reposted post] Финансовые трудности: как не усугубить ситуациюМикрозайм

В попытках выбраться из долговой ямы мы часто совершаем ошибки, которые только усугубляют ситуацию. Чего точно не стоит делать, чтобы не нажить еще больших проблем?

Микрозайм

Казалось бы, заманчивое предложение. Взять потребительский кредит у микрофинансовой организации без подтверждения дохода и только по паспорту – это ли не решение? Но не забывайте о том, какие проценты вас ждут. А средняя ставка в 2017 году составила более 614% годовых! Даже при небольшой задолженности отдавать деньги в срок будет трудно, а при просрочке свыше 90 дней к вам уже нагрянут коллекторы.

Read more...Collapse )

ремонт квартир

[reposted post] (no subject)

Однокомнатная квартира в 45 кв.м. от Дениса Серова. Как вам?

Previous 10 | Next 10