Юрко_Фальоса (falyosa) wrote,
Юрко_Фальоса
falyosa

21 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.

Оригинал взят у bruchwiese в 21 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.
21 травня 1914 р.: «Ціни місць дуже низкі, а сама стріча буде вельми інтересна з уваги на рівні сили дружин»


Громадські діячі повідомляли про швидкий розвиток галицької промисловості і запрошували всіх бажаючих переконатися в цьому під час екскурсії. А процес над москвофілами, підозрюваними у шпигунстві, тривав далі і збагачувався витворами технічного прогресу...
«Привитанє краєвого маршалка президиєю міста. Вчера в полудне представила ся краєвому маршалкови Станиславови Нєзабітовському президия міста: президент Найман і віцепрезиденти д-р Рутовский, д-р Шталь і д-р Шляйхер. Президент міста Найман привитав нового маршалка і бажав йому, щоби всі його пляни на маршалківськім уряді здійснили ся для добра краю і народа та просив о прихильність і попертє для міських постулятів. Також президия львівської торговельно-промислової палати представила ся краєвому маршалкови. Президент палати Горовіц просив поперти змаганя палати в напрямі піднесеня економічного положеня краю. Маршалок відповів, що економічне положенє йому дуже добре звісне і запевнив про свою прихильність для економічних потреб краю і праці на сім поли» («Діло», с. 5).«На марґінесі процесу. Приготовленя до “кіна” в суді вже пороблені. Вчера веч. відбула ся проба киданя сьвітляних образів а в пятницю піде властива продукция. Образи викликатиме фотоґраф Мінц. Через те, що сила апарату забраного у обж. Колдри доволі слаба, так що він кидає образи тільки на віддаль 6 метрів, не будеть ся кидати образів на протилежну стіну салі розправ. Апарати мабуть уставить ся посеред салі за обжалованими, а образи будуть кидані на полотно, розпяте на стіні поза трибуналом.
Оборонець засудженої О. Гудимової д-р Ів. Добрянський, зробив жалобу неважности проти засуду клієнтки. Дня 22-ого відбудеть ся анальоґічна розправа в 5-ім сенаті проти ст. прав Григория Пирога, який пробуває в слідчім арешті під замітом наклюнюваня до фалшивих зізнань сьвідків з Лемківщини. Розправи проти Ілиї Воробця ще досі не визначено. Донесенє про се подане в “Пр. Руси” невірне, бо Воробець, якого випущено з арешту без кавциї дня 14 мая, досі ще навіть акту обжалованя не дістав» («Нове Слово», с. 3).«Екскурсійна секція академічного комітету бойкоту прусських товарів у Львові організовує 26-го ц. м. (в разі непогоди – 29-го ц. м.) екскурсії до фабрики фаянсу і теракоти в Пацикові (4,5 км від Станіславова) разом з відвіданням фабрик і промислових закладів у Станіславові, з метою надання широкому загалу суспільства широкої можливості близько і наочно переконатися у промисловому розвитку краю. Виїзд о 6 год. 10 хв. ранку, повернення того ж дня о 9 год. 28 хв. вечора. Ціна поїздки становить 7 к.» («Kurjer Lwowski», s. 2).«Примір достойний наслідуваня. Учасниці курсу для неграмотних при школі ім. М. Шашкевича у Львові призначили весь дохід з уладженого ними концерту в честь Т. Шевченка в квоті 11 корон на школу ім. кн. Льва у Львові на Личакові, а крім сего зложили самі з власної ініциятиви в дни закінченя курсу квоту рівнож 11 корон і жертвували її також на ціли згаданої школи. За сю жертву в загальній квоті 22 корон складає Старшина кружка У. П. Т. ім. кн. Льва патріотичним учасницям курсу щиру подяку» («Діло», с. 5).


http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1359153

«З нашого спорту. Пригадуємо, що нині о год. пів до 5-ої відбуде ся на площі Т. Р. З. стріча “України” з “Чарними” І. Б. Ціни місць дуже низкі, а сама стріча буде вельми інтересна з уваги на рівні сили дружин.
Пробні змаганя в легкій атлєтиці для членів “України” відбудуть ся в неділю 24. с. м. о год. 9 рано на площі “С.-Б.” Зголошувати ся можна до всякого рода точок, які відбудуть ся, о скілько буде вимагане число учасників.
Кваліфікаційні змаганя в ситківці для членів “України” відбули ся в неділю 17. с. м. Перше місце одержав т. О. Кульчицький, друге В. Паліїв, третє І. Олинець. Дружина, зложена з сих трох грачів буде вкоротці грати з такою дружиною “У. С. К.”, “Ж. К. С.” і “Чарних”» («Нове Слово», с. 3).«Хорошу квартирантку знайшла собі Барбара Маркова, яка мешкає на вул. Гофмана, 3 [тепер – вул. Чехова], в особі Ґліцерії Пилипової, яка перебуває на обліку в поліції. Ґліцерія, скориставшись відсутністю Маркової, вкрала в неї білизну, відріз полотна, ба навіть повибирала пір’я з подушок” («Gazeta Lwowska», s. 3).

«Зникла ще три тижні тому чотирнадцятирічна Михайлина, донька Софії Бажицької, яка мешкає на вулиці Потоцького [тепер – вул. генерала Чупринки]. Михайлина, худорлява брюнетка, середнього зросту, була одягнута в попелясту спідничку» («Gazeta Lwowska», s. 3).«Поліцейська хроніка. У купця Адольфа Чоппа з горища вкрадено залізне ліжко.
У вагоні трамваю між вул. Кілінського [тепер – вул. Беринди] і Політехнікою у пані Марії Ліновської вкрадено гаманець, у якому було 19 кор. і 5 рублів.
Як винуватця пограбування п. Кароля Слівіцького, заарештовано раніше караного злодія Стефана Ґаха...» («Gazeta Lwowska», s. 3).http://city-adm.lviv.ua/lvivhistory/lviv-100-years-ago

21 (08) мая 1914 года
«Новое Время» Петербург.

ВНУТРЕННIЯПЕТЕРБУРГЪ. Пожалована Анна 1-вой ст. свиты Его Величества генерал-маиору Думбадзе.

ПЕТЕРБУРГЪ. Именным Высочайшим указом управляющий министерством финансов Барк назначен министром финансов.

ПЕТЕРБУРГЪ. По инициативе члена Думы Бабаджанова внесен в Думу вопрос о мерах борьбы с вспыхнувшей в Бакинском раионе чумой.

БАРНАУЛЪ. При преследовании близ Павловска двух главарей шайки грабителей, недавно напавшей на алтайскую железнодорожную контору, убит полицейский. Преследуемые скрылись. Выясняется прикосновенность шайки к крупной организации, участвовавшей в грабежах в Баку и Владивостоке.

ПЕТЕРБУРГЪ. Бюджетная комиссия отклонила законопроект об отпуске 50.000 в пособие антиохийской патриархии.

Комиссия по военным и морским делам одобрила с некоторыми сокращениями секретные законопроекты об отпуске средств на казарменное строительство в Ревеле и на увеличение ежегоднаго отпуска боевых огнестрельных припасов для практической стрельбы легкой и горной гаубичной артиллерии.

- В Рыбинске торжественно освящен памятник Царю-Освободителю.

ВЪ ТОМСКЕ — Сборы с велосипедистов, автомобилей и т. п. Городская управа, сообщая о том, что последний срок, к которому велосипедисты должны были внести в пользу города сборы (1 р. 50 к. в год) уже истек (1 мая), а таких сборов в кассу управы поступило лишь от незначительнаго числа лиц (до 600),— просит полицеймейстера города о соответствующем распоряжении чинам полиции для наблюдения за велосипедами, автомобилями и т. п. с тем, чтобы понудить их обладателей к взносу причитающихся с них сборов.

- Чита. Забайкальский губернатор Кияшко, по словам «Дня», издал приказ об отдании ему чести учащимися мужских и женских учебных заведений. Если в одном месте губернатор издает такой любопытный приказ, то в другом школьная администрация увлекается устройством парадов, шагистикой и военной выправкой школьников.Так, по сообщению «Омск. Телегр»., в Омске 3 сего мая на главноуправленской площади, состоялась генеральная репетиция учащихся г. Омска, которые примут участие, как на военном параде 6 мая, так и на сокольском празднике, устраиваемом 11 сего мая, на ипподроме омскаго общества поощрения коннозаводства.

— Херсонским губернским об обществах присутствием отказано в регистрации обществу имени Крапивницкаго на том основании, что общество, поставившее своей единственной целью изучение украинской литературы и искусства, стремится, по мнению присутствия, к пробуждению узкаго национальнаго самосознания и розни, что угрожает, общественной безопасности.ИНОСТРАННЫЯ

ВЕНА. «Сог. Виг.» телеграфируют из Дураццо Эссад-Паша, арестованный с супругою, перевезен на австро-венгерское военное судно «Сигетваръ» и временно оставлен в распоряжении правителя Албании.

СОФИЯ. Германский крейсер «Гебенъ», находящийся в Константинополе, прибудет 12 мая в Дедеагач.

КРАКОВЪ. Почтовый чиновник Вильчек, похитив в почтамте 192.000 крон, скрылся.

АФИНЫ. Министр иностранных дел внес в палату законопроект об уступке Албании острова Сасено. Законопроект внесен во исполнение постановления лондонскаго совещания и принятых Грециею обязательств.Дневник Николая II 8-го мая. Четверг.

Предполагал с утра совершить поездку на Чатыр-даг, но туман в горах и начавшийся около 7 час. дождь заставили отказаться от дальнего выезда.
Сделал хорошую прогулку с Ком[аровым] и Дрент[ельном] через ферму, Ай Никол и Орианду В[итт] домой с 7 1/4 до 9 1/4. Затем больше не выходил, т. к. дождь зарядил на целый день. Завтракали наверху. До чая писал Мама. Пили чай с офицерами.
Обедали: Костя, Мавра и Митя. Показывал им комнаты. Они уехали в 10 1/2.


http://nik191-1.ucoz.ru/publ/novosti_dnja/ehtot_den_100_let_nazad/4-1-2

http://www.starosti.ru/

Начиная - Львов 100 лет тому назад c 16 Октября 1913 года. http://bruchwiese.livejournal.com/242854.html
1 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/329600.html
2 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/329958.html
3 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/330046.html
4 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/330294.html
5 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/330629.html
6 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/331176.html
7 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/331515.html
8 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/331625.html
9 мая 1914 г. Львов 100 лет тому. http://bruchwiese.livejournal.com/331906.html#cutid1
10 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/332072.html
11 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/332332.html
12 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/332550.html
13 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/332921.html
14 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/333485.html
15 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/333778.html
16 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/333951.html
17 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/334165.html
18 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/334536.html
19 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/334793.html?view=1192393#t1192393
20 мая 1914 г. Львов 100 лет тому.http://bruchwiese.livejournal.com/334981.html

Tags: Львов 100 лет тому, Новое время, Санкт-Петербург, день в истории, календарь событий
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments